Co chystáme na začátek roku | nakladatelství

Co chystáme na začátek roku

Víkendovky

Vítejte v novém roce, doufejme, že bude lepší než ten předchozí, blablabla, všichni to známe. Už se vám povedlo probrat se z vánoční dovolenkové hibernace? Já nevím, jak vy, ale snad každým rokem zvládám tenhle návrat zpátky do reality o něco hůř než v roce předchozím a letos, letos je to teda ultra výživný.

Snad za to může i to šedivé, upršené počasí za okny, ale nejradši bych se ještě nějaký ten pátek schovávala ve vánočním svetru někde pod peřinou s 10 rande naslepo nebo tak něco.

Ale to se bohužel nedá, protože práce volá, knížky volají, e-maily volají, zkrátka všechny ty pracovní povinnosti křičí, že je potřeba přestat je zanedbávat. A zas si nemyslete, já se na chystání všech nových knížek, které pro vás s ostatními kubulíny chystáme, dost těším! Na příštích pár měsíců tu pro vás máme super kousky, a protože edičák ještě neexistuje (ačkoli se na něm samozřejmě pracuje!), něco vám prozradím alespoň takhle v blogu.

Prvním letošním kouskem bude Adélino Dědictví krve, o kterém vám povypráví nejspíš v příštím blogu. Je to první díl plánované fantasy trilogie, a protože nechci brát Adéle témata na vyprávění, hodím vám sem jen slogan, který nás ostatní úplně nadchnul: Princezna, co umí ovládat krev. Podrazák bez budoucnosti. Svět, který stojí za to zachránit. No netěšíte se už teď? Navíc jsme vybrali za mě rozhodně tu krásnější obálku, vypadá to jako ideální zimní čtení!

Druhý letošní kousek stojí taky za to: oblíbená Sarah Andersenová, která vytváří nejen komiksy Dospělost je mýtus a spol., ale vloni jsme jí vydali taky pohádkové Mezi světy, se znovu pouští do fantastičtějších vod a v komiksu Tesáky rozpitvává vztah upírky a vlkodlaka. A je to fakt sranda, protože si do jídla nikdy nemůžou přidávat česnek, úplňková rande se vlastně mění v takové dlouhé venčící procházky a dovolená u moře taky není úplně ve hře… ale jinak je to vztah jako každý jiný. O tomhle bonbonku vám poví zase někdy Tereza.

Od Michala se dočkáte dalšího kousku do vaší sbírky CooBoo Classics, na řadě je další Austenová, tentokrát Northangerské opatství v novém překladu Zuzany Šťastné. Je to autorčina prvotina (ačkoli byla vydána až po její smrti), ve které si tak trochu utahuje z klasických och-tak-dramatických gotických románů. Prozradím vám akorát, že obálka bude opět famózní, Hana Mičková, která pro nás celou edici včetně Čtenářského deníku navrhuje, zase kouzlila a tohle vám na poličce rozhodně nesmí chybět. A mrk mrk, rozhodně to letos nebude jediná klasika, jestli všechno dobře dopadne, připravujeme ještě tři.

A pak už konečně přichází na řadu moje první letošní novinka, což není nic jiného, než dvojka série Holubice a had, která vyjde pod názvem Krev a med a tentokrát bude zářivě rudá! Obsah si schovám do samostatného blogu blíž k vydání, ale prozradím vám, že navazuje přesně tam, kde jednička skončila, a je za mě podstatně temnější. Hodně se v ní cestuje, vztah Lou a Reida si projde všemožnými zkouškami, krvodějky se vyšvihnou pěkně do popředí a magie se ukáže v úplně novém světle. No počkejte si a nebudete litovat.

Tím ale jízda rozhodně nekončí. Po prvních vlaštovkách přichází březnová nálož. Můžete se těšit na Černobylské dívky, příběh o přátelství odehrávající se hned ve dvou časových liniích – v osmdesátých letech v době výbuchu jaderné elektrárny Černobyl a za druhé světové války –, což je kniha maličko stylově připomínající Rutu Sepetysovou a její čtivě popsané historické události a jejich dopad na život běžného člověka. Pak taky třetí díl Křiváků s názvem Bílá past, který uzavírá řešení Ellinghamské záhady. A že my těch YA thrillerů a detektivek moc nevydáváme, tak tohle stojí za to! Odstartujeme i novou steampunkovou sérii York prvním dílem Stínová šifra, a ani tenhle kousek odehrávající se v New Yorku plném fantastických vynálezů, konstrukcí a budov dvojice architektů, která záhadně zmizela a nechala po sobě obyvatelům zapeklitou šifru. Komu se ji podaří rozlousknout, získá pohádkový poklad, o což se hlavní hrdinové Tess, Theo a Jamie rozhodně snaží. Budeme pokračovat i ve starší fantasy sérii Studie od Marie V. Snyderové, a to druhým dílem Studie kouzel, ve kterém hlavní hrdinku Jelenu doprovodíme do její domoviny a podíváme se na kořeny magie. A v neposlední řadě se můžete těšit i na další #girlpower retelling od Jennifer Donnellyové. Po Popelce, ve které se zaměřila na příběh Nevlastní sestry, se pustila do Sněhurky v knížce, která se nejspíš bude jmenovat Otrávená. A tentokrát je sice hlavní hrdinkou opravdu sama Sněhurka, tedy Sophie, ale bojovat bude hlavně s tím, jak jí všichni podceňují a tvrdí, že na to, aby byla princeznou a později královnou, je moc laskavá, moc naivní, moc krásná, moc… holka.

Těšíte se? Máte na co. My teda jdeme makat. A vy pěkně čtěte, co má člověk jiného v tomhle počasí taky dělat, žejo…

Katka

VÍKENDOVKA! Co vám pomáhá překonat přetrvávající koncoroční hibernaci, posbírat energii a vrhnout se zase s chutí do nového roku?