Cesta k létu | Albatros media

Cesta k létu

Víkendovky

Poslední dobou se nám tady rozšířil takový nemilý zvyk, kdy si tak v klidu pracujete, žužláte si tužku a natahujete se pro hrnek s kafem, najednou se rozlétnou dveře a někdo vesele vhopká dovnitř, že jdeme natáčet video.

Já v tom okamžiku málem spadnu ze židle, kafe si míchám tužkou a vyděšeně přemýšlím, o čem to video sakra má být. Ale i přes mé protesty (a zoufalý pokus vylézt ze čtvrtého patra oknem) mě nakonec vždy usadí na mučicí stoličku. A pak následuje trýznění – třeba naposled na mě vysypaly 60 otázek, na které jsem měl rychle odpovědět. A moje podvědomí docela slušně zapracovalo, po letech si vzpomnělo na mého oblíbeného hrdinu a jeho jméno posloužilo jako odpověď na většinu otázek. A možná vás to překvapí, ale byl to MacGyver. Angus MacGyver. A doufám, že si na něj pamatujete. To byl ten chlapík, co pomocí kusu ledu a drátku dokázal vytvořit časovanou bombu. Co pomocí šroubováku pokácel strom, vyrobil z něj luxusní jachtu a odplul do západu slunce. Co jedním šroubkem zneškodnil nepřátelské komando nájemných vrahů… Prostě borec od pohledu. Takže jestli chcete být opravdu cool, mrkněte se alespoň na jednu celou sérii tohoto seriálu.

Ale zpět k práci, jak minule psala Katka, v redakci teď frčí především letní knihy. A tak jsem se i já pustil do jedné z nich – konkrétně Na cestě létem od Cecilie Vinesseové. A jestli máte rádi léto, teplo a cestování, je tohle kniha jako dělaná přímo pro vás. Hlavní hrdinka Aubrey si již na začátku střední školy vysnila cestu po Evropě – z Londýna do Paříže, pak do Amsterdamu, do Prahy, Florencie a nakonec do Barcelony. A jelikož je to stejná plánovačka jako já, rozhodla se celou cestu pořádně zorganizovat a naplánovat. A nyní po maturitě, před nástupem na vysokou školu, konečně vyráží. A s sebou bere i nejlepší kamarádku Rae, svého kluka a dva další kamarády. A tak začínají nejlepší týdny jejich života. Ale samozřejmě ne vše je tak růžové, jak se to na první pohled může zdát. Předem dokonale promyšlené cestovní plány se hroutí, na kamarády padne ponorková nemoc… ale není to tak nakonec lepší? Všichni mají nové zážitky, poznají neznámá místa… ale hlavně poznají sebe sami. Takže jestli se chcete vydat na trip po Evropě a užít si skvělé léto, přečtěte si tuhle knihu. Vychází 13. května.

A tradičně bych vám napsal, kdo na čem pracuje, ale v kanceláři panuje horečný zmatek, protože většina osazenstva v neděli odlétá na veletrh do Bologni, což je vždycky zážitek. Pět hal narvaných vším, co s knihami a jejich vydáváním souvisí, krásné město, skvělé jídlo, přátelští domorodci – prostě zážitek k nezaplacení.

A abych nezapomněl - už příští týden spustíme nový web, takže ho pořádně otestujte! A doufáme, že se vám bude líbit. ;)

Mějte se a hodně čtěte

Michal

Měli jste nebo máte nějaký oblíbený trochu ujetý seriál?