Boy meets boy | Albatros media

Boy meets boy

• Víkendovky

Dnešní blog bude o jedné speciální knižní lovestory, kterou chystáme.

O knížce od autorky, jejíž předešlý příběh byl uvozen naopak slovy „Tohle není žádná lovestory…“ O Srdcerváčích od Alice Osemanové, které si prostě musíte přečíst, protože jsou strašně boží!

Alice Osemanová je jedna z mých nejoblíbenějších kubulínských autorek, a to přesto, že jsme jí zatím vydali jen jednu knihu a už to je nějaký ten pátek. Její Solitaire je neuvěřitelně současný a jedinečně opravdový příběh. O tom, že trpělivost zabíjí. Ale jako fakt. Příběh o nesmyslně a zbytečně životem unavených teenagerech. Budete mlátit hlavou do zdi, až to budete číst, protože vám to bude připadat takové vlastně hloupé, ale není to ve skutečnosti přesně takhle? Není tohle realita? Středoškoláci, které nic a nikdo nezajímá. Nic je nebaví. A prostě jen tak přežívají… Alicina hlavní hrdinka Tori je cynická až do morku kostí a budete ji asi trochu nenávidět, protože nerada čte, Pýcha a předsudek je podle ní literární ekvivalent špatně obsazené romantické komedie, je chronická pesimistka a strašně moc se řeší. Autorce bylo v době vydání sedmnáct let, tak myslím, že je to fakt vypovídající :D Ale i  právěpro tu realistickou nesnesitelnost si to přečtěte, jestli jste to už neudělali. Navíc máte jedinečnou možnost pořídit si poslední kousky téhle knihy za pakatel právě teď na našem e-shopu!

Nicméně tahle Tori Springová má bratra Charlieho, což je jedna z hlavních postav Srdcerváčů. A Srdcerváči jsou krásným grafickým románem, který vydáme už v letos srpnu. Kromě autorky je na téhle knize zajímavý i fakt, že původně vycházela coby webový komiks, už takhle si získala statisíce příznivců a díky tomu se vlastně dostal příběh Charlieho a Nicka na papír. Všichni ho milují asi i proto, že je jedním z těch, po jehož přečtení se prostě musíte cítit přibližně jako v tomhle gifu:

Protože #cutenessoverload, jestli si rozumíme… Na stránkách téhle knihy totiž najdete úplně všechno od lásky, pocitů odlišnosti a vyhraněnosti přes vyrovnávání se sám se sebou až k hledání té správné cesty životem. Alice Osemanová má dar vyprávět tak přirozeně, že budete mít pocit, jak všechny postavy dobře znáte, jako by to snad byli vaši vlastní spolužáci. Navíc už příští rok se můžete těšit na pokračování a zdá se, že druhým dílem Alice rozhodně neskončí…

A jako vždy na závěr každého blogu tu máme každotýdenní zprávy z redakce! :D Adéla a Michal si válejí šunky někde na prázdninách, takže si s Katkou teď užíváme pracovní radovánky samy, a hlavně čerpáme síly na nadcházející Svět knihy! Naši kolegové už pilně nachystali obří stánek Albatros Media (jak se můžete pokochat na fotkách v galerii) a my doufáme, že se s vámi všemi potkáme v sobotu na HumbookStage!

Tereza

VÍKENDOVKA: Jaký je váš nejoblíbenější zamilovaný „feelgood“ příběh, u kterého se vždycky zaručeně dojmete?

Napište nám svou odpověď do komentářů. V pondělí vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.