Blogové prázdniny | Albatros media

Blogové prázdniny

• Víkendovky

Milí čtenáři, možná jste si všimli, že jsme si v posledních dvou týdnech dali tak trochu blogovací pauzu. Před čtrnácti dny to bylo z ryze praktického důvodu, jelikož jsme spolu se zbytkem celé naší firmy Albatros Media tužili kolektiv na teambuildingu na Seči...

To zahrnovalo kolektivní běhání po lese a hledání kešek, kolektivní bušení do bubnů, kolektivní psaní příběhu na pokračování, kolektivní večeři a trochu toho kolektivního vína před spaním, samozřejmě. Druhý den se pak nesl ve znamení velkého horka, kdy jsme vážně ocenili blízkost Sečské přehrady a celé dopoledne jsme se od vody neodlepily. Já s Adélou jsme se pokoušely nespadnout z paddleboardu, Katka nám fandila ze stínu pod nejbližším stromem a Michal zmizel kamsi do lesa (proto to tvrdé Y ve slově neodlepily, Michal se odlepil právě rozjímat mezi stromy a šišky). Ale nebojte, neztratili jsme ho a v pořádku ho dovezli zpátky do Prahy.

No a proč nebyl blog minulý týden, to vám nemůžu prozradit. I když věřte, že bych fakt moc chtěla a zdá se mi to jako výborná výmluva, proč jsem ho vlastně nemohla napsat. Protože ano, tyhle dva týdny bez zpráv z redakce padají na mou hlavu. Ale ten minulý pátek byl fakt speciální, chystáme pro vás něco opravdu velkého a já se na to moc těším. Jen zatím nemůžu vůbec nic prozradit. Ale těšte se, brzo se dozvíte víc! A co se dělo v redakci mezi tím vším družením a tajnými věcmi? Já jsem se v posledních týdnech zabývala hned několika knihami a dneska vám povím o dvou. První z nich mě fakt hřeje na duši a jmenuje se i pěkně poeticky Zen jak sviň*. Je to motivační diář. Svého druhu… je totiž naprosto jedinečný a dokonalý a musíte ho mít doma! Dělá si totiž trochu legraci ze všech těch sluníčkových motivačních citátů a je určen pro všechny, kdo jsou aspoň trochu nad věcí. A nebojí si občas pořádně zanadávat, aby se jim ulevilo. Doporučují čtyři kubulíni ze čtyř!

Druhá kniha, s kterou jsem trávila své pracovní dny, se jmenuje Křiváci a je to výborný detektivní příběh pro čtenáře young adult z pera poměrně zkušené autorky. Obsahuje úplně všechno, co od takové knihy čekáte: Šťouravou hlavní hrdinku, dlouho nevyřešený zločin, tajuplné hádanky a hlavně (HLAVNĚ!) v tomhle případě i internátní školu. A jestli já mám něco ráda, jsou to knížky z prostředí internátních škol, protože ty mají většinou výborné podhoubí a mikrokosmos pro rozvoj těch nejšílenějších zápletek (protože třeba Harry Potter, žejo…) Každopádně Křiváci vycházejí už v srpnu a já mám velkou radost, že českou obálku výborně nakreslila Katka Brabcová alias Brabikate. Líbí se vám? Mně moc!

Jinak ostatní zprávy z redakce zahrnují stále trvající klimatickou válku, neustálé vypínání a zapínání klimatizace, balení do svetrů (jako vážně, holky, i v těchhle vedrech???) a taky to, že si teď navzájem točíme korektury a redakce hned několika knížek. Právě teď to u nás je například (a ještě asi dlouho, dlouho, dlouho, předlouho bude) Království popela, pak začátek nové série Ostrovy bouře a utrpení a závěr trilogie od Davida Levithana s názvem Jednoho dne. A co si k vodě ke čtení nosíte vy? To nás vždycky zajímá! Takže z toho pojďme udělat další originální otázku do víkendovky…

 

Mějte se krásně a užívejte prázdnin!

Tereza

VÍKENDOVKA: Co je podle vás nejlepší čtení na koupaliště? Časopis nebo kniha? Nebo vůbec u vody nečtete?

Napište nám svou odpověď do komentářů. Ve čtvrtek vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.