Aurořino vzplanutí a spousta otázek

Víkendovky

Takže to tak vypadá, že jsme skočili rovnou do mého oblíbeného podzimu – venku prší, ke sněžení to nemá daleko a teploty jsou ideální. Do toho se nemilosrdně blíží konec prázdnin. Člověk by řekl, že by na někoho mohla padnout depka. Ale to se určitě nestane, protože tu přece máme spoustu knih, které je potřeba dočíst.

Mně dorazil překlad té, na kterou jsem se opravdu těšil – Aurora plane (autoři Jay Kristoff a Amie Kaufmanová). Takže teď možná trochu spoilerů na první díl, čili kdo je nechce vidět, zavře oči a otevře je až při zvukovém znamení. Jak si asi vzpomínáte, v prvním díle se Aurora probudí po dvě stě letech strávených v kryokomoře, ale místo aby byla na planetě, kterou měla spolu s ostatními kolonizovat, nachází se na vesmírné stanici. A brzy poté se vloudí i do Jednotky 312, která se skládá z těch největších odpadlíků a divňoušů. No a aby toho nebylo málo, při první přidělené misi se téhle jednotce tak nějak stane, že se ocitne na seznamu nejhledanějších zločinců, objeví pradávnou „bytost“, jež se chystá pohltit celou galaxii, zjistí, že Aurora je ve skutečnosti něčím úplně jiným, než se na první pohled zdá, a že má v rukou právě osud celého vesmíru – a všichni členové jednotky s ní.

Druhý díl začíná právě v tomto okamžiku. Začněme špatnými zprávami: prastaré zlo, znáte to, klasika ve stylu „pohltím celou galaxii“, bylo probuzeno. Dobré zprávy? Jednotka 312 je připravena všechno spasit. Jen nejdřív musí vyřešit pár maličkostí. Třeba klan grempů, který jim touží maličko pocuchat ksichty. A taky zástupy falešných agentů GIA s děsivými kytkami místo očí, kteří se ze všech sil snaží zmocnit Auri. Pak je tu Kalova dlouho ztracená sestra, která není úplně nadšená ze setkání s mladším bratříčkem a za zády jí stojí syldrathská armáda. Po Jednotce 312 jde snad půlka galaxie, to pomyšlení, že někdy toužili po pozornosti! Když zjistí, že Hadfield, vrak lodi, na které putovala před lety Aurora, byl objeven, rozhodnou se, že přišel čas vylézt z úkrytu. Před dvěma stoletími posádka téhle lodi zmizela a Auri jako jediná přežila. Černá skříňka by teď mohla všechny zachránit. Ale času není mnoho, a jestli Auri neovládne svoje síly Spouště, jednotka a všichni její příznivci budou mrtvější než Velký ultrasaurus z Abraaxisu IV. Šokující odhalení, bankovní loupeže, záhadné dary, nevhodně upnuté kombinézy i epická bitva s ohněm rozhodnou osud nejnezapomenutelnějších hrdinů Legie Aurora – a možná i zbytku galaxie. Již na konci října!

 

A teď nastal čas na tři otázky našich věrných posluchačů!

Kdy vydáte další knihu ze série Dvůr trnů a růží?

„Knížka“ (ve skutečnosti je to pořádná bichle) se překládá a vyjde na začátku příštího roku. A jedná se o první díl nové trilogie, která navazuje na předchozí sérii.

Kdy vyjde poslední díl Temného a osamělého prokletí?

V únoru, snad se bude líbit. 😊

Plánujete vydat novou sérii od Jaye Kristoffa?

Ano, první díl Empire of the Vampire by měl vyjít na jaře.

 

Mějte se krásně a hodně čtěte!

Michal