Naše tipy na rok 2019 | Albatros media

Naše tipy na rok 2019

CooBooNews

Ještě než pro vás budeme mít hotový kompletní ediční plán pro rok 2019, pojďte s námi mrknout na čtyři knížky, které se právě chystají a které vám opravdu doporučujeme. Berte to jako takovou malou ochutnávku toho, co vás čeká..

Tereza a And the Ocean Was Our Sky

Patrick Ness je autor mnoha podob a já bez mučení přiznávám, že jsem jich zatím moc nepoznala. Ale o to větší radost mám, že se nám podařilo získat práva na jeho novou knihu, protože ve světě YA knížek jméno Ness už opravdu něco znamená. Jeho fanoušci říkají, že každá jeho kniha je jiná. Tenhle příběh je nádherně ilustrovaný a knížka bude opravdu fantasticky vypravená. A celé je to trochu variace na Bílou velrybu. A já se strašně těším, až si to konečně pořádně přečtu!

Michal a Nevernight

Jaye Kristoffa jsem si zamiloval už při čtení trilogie Illuminae (kterou napsal společně s Amie Kaufmanovou), takže když se mi do rukou dostala jeho další série, neváhal jsem ani vteřinu. A ano, je ještě lepší, než jsem doufal. Drzá hrdinka? Ano! Ostrá jako břitva? Ano! Nejde pro ránu a nějakou tu nadávku daleko? Ano! Užívá si život… hmm… plnými doušky? Ano! Je ukňouraná a přemýšlí jen o tom, co si vezme na sebe? To rozhodně ne! Prostě dokonalá vražedkyně každým coulem. (Nebo jednoduše SPIRO v sukních.) A k tomu perfektně napsaná fantasy. Takže odložte na chvíli své ostré dýky a pusťte se do čtení.

Katka a Wildcard

Pokud bych měla vylosovat jeden titul, na který se teď těším úplně nejvíc, bylo by to Wildcard, tedy Divoká karta. Druhý díl navazující na Warcross je mnohem temnější, jak už napovídá i celkový černozelený vizuál knihy, a Emika si v něm prožije ledasco. Prozkoumáme o kus víc Temný svět a celé hackerské podsvětí, což je ještě daleko lepší než nablýskané warcrossové turnaje. Marie Lu to zkrátka víc rozbalila a je tu mnohem nepředvídatelnější a akčnější než v jedničce. No a HLAVNĚ – prostě potřebujete vědět, jak to celé dopadne po tom, jak Warcross skončil!

Adéla a Summer I Turned Pretty

Na Summer I Turned Pretty se prostě nejde netěšit. Sice nejsem až takový fanatik jako hlavní hrdinka Belly, pro níž je léto nejdůležitějším obdobím roku a všechno dobré a kouzelné se vždycky děje od června do srpna, ale tenhle příběh napsala Jenny Hanová – a nejde v něm samozřejmě jen o léto. Belly počítá dny, kdy konečně bude moci vypadnout pryč a kdy zase uvidí staré známé tváře, zvlášť kluky – někteří jsou pro ni jako bratři, někteří jsou její první lásky, a většinou je to něco mezi tím. V jejím životě se začnou dít věci – hrozné i krásné – a nakonec je všechno takové, jaké to mělo být už hodně dlouho. Touhle knihou odstartuje rovnou celá série, takže se máte na co těšit!

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.