Beletrie pro děti

Dopisy ztraceným

Brigid Kemmererová


Řekli byste svá nejtemnější tajemství úplně cizímu člověku?

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat.

Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti.

Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.

Více

299 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 360
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 25.03.2019
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,514 kg
Jazyk čeština
Původní název Letters to the Lost
Původní jazyk angličtina
Překladatel Helena Šváchová
EAN 9788075447524
Věk od 14
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

iliteratura.cz - Jak se rodí důvěra mezi řádky

„…Autorka dokázala vytvořit dva věrohodné mladé vypravěče, jejichž vyjadřování se od sebe mírně liší, což se podařilo zachovat i v překladu. Vážnější pasáže prokládají vtipy, většinou sarkastické, jak se u mladých hrdinů dle současných trendů očekává. Lze se tedy domnívat, že Dopisy ztraceným mají šanci uspět jak u čtenářů, kteří touží jen po oddechu a dobrém konci, tak i u těch, kteří ocení hlubš...

Kristie čte - Přečteno! Dopisy ztraceným!

„Contemporary to s příběhem nemívají snadné a občas to dopadne tak, že tam vlastně žádný není. To tady vážně nehrozí! Přestože se ta kniha výrazně zaměřuje na emoce - na pocity viny, na žal a na potřebu se s tou ztrátou nějak vyrovnat, je tam i spousta událostí a překvapivých zvratů. Především v té druhé polovině to autorka na čtenáře valí a ke konci nikomu nedá vydechnout."

Autor

Brigid Kemmererová

Brigid Kemmererová

Brigid Kemmererová je autorkou contemporary knih, jako je volná duologie Dopisy ztraceným. Vedle toho se ale také vydala do vod dalšího subžánru young adult a její sérieTemné a osamělé prokletí s hlavní hrdinkou z našeho světa je jinak čirou fantasy plnou princů, čarodějů i zakletých říší. Brigid se narodila v Omaze v Nebrasce a nyní žije se svým manželem, syny, psem a kočkou v Baltimoru. Když zrovna nepíše nebo se nestará o rodinu, moc ráda posiluje.

Profil autora