Zloději dýmu


Neodpustitelné zrady, podlé motivy a zakázaná láska ve středověké fantasy trilogii Sally Greenové. V zemi, kde vesele bují trh s nelegální nadpřirozenou substancí, dýmem démonů, se proplétají osudy pěti postav: Vizionářské princezny odhodlané vytvořit si vlastní cestu životem. Idealistického vojáka, jehož srdce je v rozporu s jeho povinnostmi. Nebojácné lovkyně, která si nenechá nic líbit a stopuje tu nejnebezpečnější kořist. Okouzlujícího zloděje s tajemným původem, který slibuje moc. Věrného sluhy toužícího po pomstě pro svůj lid. Jejich životy se protnou díky ukradené lahvičce dýmu démonů. A protože válka se blíží, musí se opatrně vymotat ze spletité sítě politických intrik, proměnlivých spojenectví i komplikovaných vztahů, aby odhalili nebezpečnou pravdu o podivně mocném dýmu, který spojil jejich cesty. Dobrodružství začíná.

1. Hořící království

Hořící království

Catherinin otec má Severní planinu ve svých rukách a mladá královna musí vyslat svého věrného strážce Ambrose rovnou do jámy lvové na zoufalou misi: musí se pokusit přerušit dodávku dýmu démonů. V Calidoru mezitím Edyon a March čelí budoucnosti každý zvlášť a Tash ve světě démonů bojuje s cenou, kterou musí zaplatit za svou minulost. Ale jak se bitva o lidská království blíží ke svému vrcholu, svět démonů odhaluje poslední příšerné tajemství. Takové, které může změnit běh války – a dějin – navždy…

2. Svět démonů

Svět démonů

Po dramatickém útěku zlodějů dýmu z Rossarbu je všechno vzhůru nohama: princeznu Catherine všichni vidí jako zrádkyni. Tash má zlomené srdce, protože přišla o svého jediného přítele. Edyona hledají pro vraždu. March v srdci skrývá zradu svého nového milence. Ambrose touží po odplatě. Do toho všeho je armáda brutálního krále Aloysia při chuti a chce se zmocnit Pitorie i Calidoru. Svět hoří… a démoni mezitím spřádají vlastní plány.

3. Zloději dýmu

Zloději dýmu

V Brigantsku se princezna Catherine chystá na politické manželství bez lásky, které pro ni sjednal krutý otec. V Calidoru touží zhrzený sluha March po pomstě knížeti, který zradil jeho lid. V Pitorii cestuje lehkomyslný Edyon od města k městu a krade jednu cetku za druhou. A na pusté Severní planině utíká mladá Tash před démony. Každý je jiný, ale něco je spojuje. Všem osud rozdal karty, se kterými hrát nechtějí, a oni z nich musí dostat to nejlepší.