Beletrie pro děti

Srdce času: Neviditelné město

Monika Peetzová


Jak by vypadal dnešek, kdybyste mohli změnit minulost?

„Ta holka má ale představivost. Možná až moc velkou…“ Lena by ani nedokázala spočítat, kolikrát už slyšela, jak o ní tetička Sonja právě tohle říká. S tetou a jejími dětmi žije vlastně odjakživa, ale pořád se v téhle rodině cítí jako cizinka.

Její nejlepší kamarádka Bobbie říká, že takhle se cítí každý, komu je právě patnáct. Ale Lena je přesvědčená, že je v tom něco víc. Když její rodiče zemřeli, byly jí teprve čtyři. Ale v rodině se o jejich nehodě nikdy nemluví…

Lenino podezření se zrodilo, když ve starých věcech po rodičích našla záhadné hodiny. Náhodou se jí je podařilo aktivovat, a povolat tak záhadné přátele i mocné protivníky. A daleko, na místě v jiném světě, si jí všiml chlapec: Dante.

Dante Lenu fascinuje, protože se zdá, jako by měl kouzelné schopnosti. A taky klíč k jejímu srdci. Společně se vydají do Dantova domova: do Neviditelného města. Ale kdo vlastně je doopravdy Dante? A jaká je souvislost mezi ním a nehodou jejích rodičů?

Více

369 Kč Doporučená cena
V prodeji

Cestování časem a čtenářské výzvy

Cestování časem a čtenářské výzvy
16.04.2021 | Víkendovky

Je za námi přibližně třetina nového roku, což pro mě znamená čas, kdy začínám trochu propadat čtenářské beznaději. Na Nový rok je to jiné, to si vždycky natěšeně sednu a začnu si sepisovat a zadávat všelijaké čtenářské výzvy. A tak si v rámci posilvestrovského nadšení svatosvatě přísahám, že na Goodreads si zadám a přečtu o deset knih více než loni (i když jsem loni poslední dvě knihy dočítal o půlnoci při přípitku), vzpomenu si, že určitě musím dočíst Kafkův Zámek, který jsem rozečetl už asi desetkrát a nikdy se nedostal přes stranu 70, někdo má skvělou výzvu, kde čte knihy podle barvy obálky, hlavního hrdiny nebo podle toho, že na straně 34 musí být jednorožec se dvěma rohy – a co na to já?

Další knihy ze série "Srdce času"

Detailní informace

Počet stran 392
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 24.05.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,534 kg
Jazyk čeština
Řady Srdce času
Původní název Das Herz der Zeit: Die unsichtbare Stadt
Původní jazyk němčina
Překladatel Tereza Eliášová
EAN 9788076611993
Věk od 11
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem