E-shopAlbatrosB4U PublishingBizBooksCpressComputerPressCooBooEdikaFragmentKlub mladých čtenářůManagement PressMottoPlusXYZ

28.09.2013

Anna a Lola - jak to podle vás bylo dál?

Poslední dobou rozdáváme spousty podepsaných knížek! Na konci srpna jsme na Facebooku vyhlásili soutěž o podepsané Anny a Loly od Stephanie Perkinsové. Do 15. září jste nám měli posílat příběhy, jak to s hrdiny těchto knížek podle vás bude dál... A přišla jich celá řada! Jeden lepší než druhý, takže vězte, že vybrat vítěze nebylo ani trochu snadné...

První podepsaný Polibek pro Annu získává MARTINA KASTLOVÁ za tenhle příběh:

"Haló?" zeptám se do telefonu, který zvonil nejméně půl hodiny v kuse.
"Žádné haló!" vytrhne mi mobil má nejlepší kamarádka Lola z ruky.
"Tak už pojď. Dneska na práci není čas. Filmy se bez tebe jeden den obejdou. Beztak si v práci pořád." Nabádá mě už mírněji a telefon odhodí na postel, hotelového pokoje. Stoupne si za mě a hřebenem mi pročesává vlasy. Musím myslet na to, co se asi teď ve firmě děje a proč se mě stále snaží dovolat. Občas je to unavující, ale stále mě to baví. Byl to můj sen a ten se mi splnil. Stala se ze mě filmová kritička, pro jednu z největších firem, v této branži. Mám slušný plat, dobré jméno ve svém oboru a hlavně, každý den, když vstávám z postele, mám pocit štěstí a radosti z nadcházejícího dne.
"Tak a je to." Vytrhne mě z myšlenek Lola. Po nekonečných dvaceti minutách si mě pečlivě prohlíží. "Můžeme jít." Zatleská rukama a hrne mě ke dveřím.
A já jdu. Sjedeme výtahem do hlavní chodby. Přede mnou se tkví obrovské dveře, které jsou zavřené tak, že nepronikne ani myška. Stojím před nimi a čekám.
"Jsem na tebe pyšný." Postaví se vedle mě otec a mrkne na mě. Dveře se otevřou a já slyším, jak Lola vedle mě vypískne. Hrne se dovnitř a nějaký styl, krok-sun-krok, jí je ukradený. Dojde na místo a podívá se mým směrem. Nadechnu se a vyrazím. Nedívám se nikam, jen dopředu. V hlavě si odříkávám modlitbičku, abych už byla na místě. Už jsem skoro tam. Zvednu hlavu a podívám se Loliným. Pusu od ucha k uchu, ruku zaklesnutou do Cricketa. Podívám se i na něj a tváří se přesně, jak jeho přítelkyně. Otec si mě k sobě otočí a políbí mě na obě tváře. Tak, jako v zemi, kde jsem studovala. Tak, jako v zemi, kde jsem ho poznala. Podívám se na muže, co stojí naproti mně. Lesklé oči dojetím, spokojený úšklebek ve tváři a hlavně lásku. Nehynoucí lásku, mířenou na mě.
Nakloní se až k mému uchu, "jsi nádherná" vydechne mi do vlasů. Stojím vedle muže, kterého miluji, po boku přátele, bez kterých nedokážu být. Za mnou rodina, co mě vždy a ve všem podpoří a naproti cizí muž. Nevnímám, co říká, nevšímám si mimiky, kterou u toho vydává. Jsem tak pohlcená štěstím a láskou, že z transu mě probudí až to jedno slovo - ANO - slovo z úst mého, již manžela. Z těch nádherných úst, co tak krásně líbají a dokáží přetlumočit vše, co cítí jeho srdce. Z úst Étienna.

Druhý Polibek pro Annu putuje za ELIŠKOU JANEČKOVOU:

Protože jsem příšerně sentimentální fanynka happyendů, podle mě to bude nějak takhle:

Samatho,
Až budeš větší, musíš se dědečka zeptat na to, jak jsme se seznámili. Za týden se ho zeptej znovu, uvidíš, pokaždé když to vypráví, něco tam přidá, ale nikdy neubere (v poslední verzi Eiffelovu věž sežrali mimozemšťani a on zachránil svět stvořením nějaké laserové zbraně, o invazi zombie raději ani nebudu psát). Až budeš větší, navštívíme všechna ta místa, o kterých se ve svém příběhu zmíní. A až nebudeš potřebovat vodit za ruku, vytvoříš si vlastní příběh a vlastní místa, na která se budeš s láskou vracet. Ale teď bych tě ráda přivítala na světě, maličká, a popřála ti hodně štěstí.
S láskou babička Anna

Podepsanou Lolu a kluka od vedle si za následující řádky určitě zalouží KAISA (LEA PAVLOVIČOVÁ):

Nikdo nemohl tušit, že to nejhorší v našem životě nás ještě čeká, že se před nás postaví ještě tolik překážek a společné soužití se chvilkami bude zdát ještě milionkrát horší, než naše tápaní a bloudění. Uvědomovala jsem si svou lásku k němu, ale na světě existuje tolik věcí, které se mohou vystavět mezi dva lidi neproniknutelnou zeď – jedním z nich může být třeba dálka, jiné představy o budoucnosti, nevyslovená přání a tužby… Věděla jsem o řazení našeho vztahu, většina lidí ho považovala za náhlé ohnivé vzplanutí a ne nic dlouhodobého, ale oni nás neznali, neposlechli si náš příběh, nešlápli tak vedle jako my, ale o to lépe se jim radilo.
První problém vyvstal, když se většina z nás rozhodla odcestovat na vysokou školu, nejen, že se mi ztráta kamarádů pranic nezamlouvala, ale na druhou stranu jsem netušila, zda rodina ochotně zaplatí studium ve Francii. A jestli tam bude chtít můj milovaný Étienn vůbec žít či zda se usadíme někde v Americe. A všechno šlo až příliš rychle, jediné špatné rozhodnutí by znamenalo naše odloučení na nemyslitelnou dobu, už jen Vánoce jsem tehdy přeci prožívala tak tragicky a vidina, že svou lásku neuvidím třebas celý rok, se mi nepozdávala už jen z principu. Co kdyby si našel jinou, hezčí, elegantnější? Více podobnou jeho bývalé? Nakonec naštěstí náš vztah vydržel i tu dálku, samozřejmě zafungovala shoda náhod a všechno se domluvilo tak nejhůře, jak jen to šlo. O to více jsem si pak vážila každého okamžiku po jeho boku, v jeho náruči.
Následovala ale série nevyřčených přání, tápali jsme okolo sebe a snažili se přijít na to, co druhý chce a potřebuje. Étienn nakonec vydedukoval, že bych se ráda usadila v zemi smradlavých sýrů, ale… Chtěla jsem to? Nepřála jsem si v životě dosáhnout něčeho více? Necítila jsem se na to připravená, obávala jsem se většího závazku, ale nakonec kývla – nemohla bych mu to udělat. Zjistila jsem za ta léta, že tehdy stačilo říci (což se ostatně projevilo až poněkud později), mohli jsme směle cestovat a vyrazit si někam po světě poznávat nové kultury. Nakonec se mé tiché prosbě vyslyšelo a nyní společně brouzdáme neprobádaným kraji.
Ale řeknu jediné, nikdy bych neměnila.

A druhá Lola a kluk od vedle poputuje za TEREZOU MÁLKOVOU:

Anna odešla na nějakou dobrou školu ve státech, na obor, který ji baví a po vystudování se jí podařilo najít nějakou práci, která ji baví také. I Étienne se určitě dostal na nějakou univerzitu, jestli ne na tu stejnou, tak rozhodně na nějakou blízko té Annině, aby nebyli nuceni udržovat vztah na dálku (protože uznejme, to je děs). A určitě už úplně skoncoval s jeho otcem. Po vystudování se přestěhovali do Francie, kde se vzali a nastěhovali se do pěkného malého domečku někde na předměstí, kde jim roste pod dřevěnými okny s okenicemi levandule, jejíž vůně proniká všude, i do domku. Ten je stejně tak útulný, jako malý a jsem si téměř jistá, že tam mají takové ty krásné zdobené skříně, postele i ostatní nábytek. A za čas jim tam budou pobíhat dvě malé roztomilé kudrnaté děti. Samozřejmě se pořád milují, jsou spolu šťastní a spokojení, ale občas se trochu pohádají, jak to má ve správném vztahu být, aby se pročistil vzduch. A vždycky jednou za rok si spolu zajdou ruku v ruce na Point Zéro a zavzpomínají si. Anna píše, přinejmenším jako koníčka, pořád filmové recenze a spolu s Étiennem chodí často na nejrůznější filmová promítání. A protože do centra Paříže to mají jen co by kamenem dohodil, jezdí spolu pravidelně na výlety do dalších romantických koutů světa. 

Vítězkám gratulujeme a všem ostatním děkujeme za báječné nápady!

Komentáře

CooBoo News

Advent v CooBoo

Chcete si s námi zkrátit čekání na Ježíška? Zapojte se do naší adventní soutěže a vyhrajte každou adventní neděli knihu! …

#GIVINGBOOKSWEEK

V Albatros Media už druhým rokem podporujeme Giving Tuesday, celosvětový svátek dárcovství, který oslavuje chuť pom …

Blog

Krutá krása

Krutá krása

Je polovina ledna a už za sebou máme údajně nejdepresivnější den celého roku, který letos připadl na pondělí 15. ledna (v anglicky mluvících zemích se pro něj používá termín Blue Monday a typicky připadá na třetí pondělí v lednu). Takže doufám, že jste kvůli samé depresi nesnědli půlku lednice, nevyhodili všechno, na čem jste pracovali, a nerozhodli se odjet meditovat do Krung Thep Maha Nakhon Amorn Rarranakosindra Mahindrayutthaya Mahadilokpop Noparattana Radchhami Buriom Udom Rachnivet Mahastan Amorn Pirmarn Avatarn Satit Sakatuttiya Vishnuharm Prasitu (ano, takové místo skutečně existuje, a kdo si tipne, jak zní jeho zkrácený název, může si připsat prémiového bludišťáka), abyste změnili svůj život. Já jsem tomuto depresivnímu dnu naštěstí utekl, protože pondělí neuznávám, takže mám neděli, nic a úterý. A během těchto dnů jsem se pustil do knihy Krutá krása.

Nejčtenější knihy

 
Gemina
Gemina
Jay Kristoff
 • Průměr 4.4/5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 
Magonie
Magonie
Maria Dahvana Headleyová
 • Průměr 4.2/5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 
Polibek v New Yorku
Polibek v New Yorku
Catherine Riderová
 • Průměr 4.6/5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 
Ubulená hromádka štěstí
Ubulená hromádka štěstí
Sarah Andersenová
 • Průměr 4.4/5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 
Tisíc kousků tebe
Tisíc kousků tebe
Claudia Grayová
 • Průměr 4.3/5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Instagram Facebook RSS
CZ EN